odot

קידוש שם שמים בכנס נשים ענק ע"י המועצה הדתית וארגון פנינת הטוהר

יותר מאלף נשים השתתפו בכנס מרשים ומיוחד לנשות העיר בנושא "הבית היהודי - חובה שהיא זכות" שנערך ע"י המועצה הדתית בשיתוף יחד עם ארגון "פנינת הטוהר" בראשותה של הרבנית חני יעקובוביץ תחי'

DSCF8478

באשדוד מספרים שלא זכור עדיין כזה כנס ענק ומוצלח הרבה מאוד למעלה מהמשוער כאשר החל משעות הערב היתה נהירה של נשים מכל הרובעים לכיוון אולם הענק של בית מלכה במרכז רובע ז'. שם התקיים כנס הענק תחת הכותרת: "הבית היהודי - חובה שהיא זכות".

DSCF8465

את פני המשתתפו קידמו שולחנות עמוסים בכל טוב ממיני מאפה ושתיה קרה, תוך זמן קצר לאחר פתיחת השערים כל המשתתפות תפסו את מקומן על כסאות האולם, לרגע היה נראה שהכל קורס כאשר כל הזמן זרם הנשים הבאות לא מפסיק לרגע, מוניות פורקות נוסעות בזו אחר זו וכל אחת ממהרת יותר כדי לנסות אולי לתפוס מקום באיזו פינה שהיא באולם אחרות כבר מתייאשות ואומרות הלוואי ויהיה לנו מקום בעמידה, אך משהגיעו לרחבת הכנסיה הבינו כי מי שלא "דייקה" בזמן כנראה תצטרך להמתין בסבלנות לכנס הבא שיתקיים בע"ה.

האחראיות מנסות לאזור כוחות יחד עם המתנדבות אשר שמרו על שני הפתחים, אך הלחץ גובר יותר ויותר, האולם בפנים מלא גם בעמידה וזאת לאחר שהוסיפו עוד מאות כסאות מכיתות בית הספר הסמוך ועוד כמות של כסאות מאולם סמוך.

בשלב מסויים ציבור רחב של נשים לא מבוטל עוזב בנימה של צער את המקום תוך כדי שבמהלך שיחתן מציינות את ההפסד על ערב מושקע ומיוחד שלא להאמין שתהיה בו כזו הצלחה מסחררת ברוך ה'.

לאחר שהצליחו להרגיע את הרוחות מארגנת הערב הרבנית חני יעקובוביץ העומדת בראש ארגון "פנינת הטוהר" פותחת בברכת ברוכות הבאות ותוך כדי דיבור עם התנצלות מעומק הלב לאותן נשים רבות אשר לא התאפשר להן להיכנס ולמצוא מקום באולם ואנו תקוה שבעהי נקיים כנס ענק הבא באולם ענק ורחב ידיים יותר לרווחת נשות עירנו היקרות.

הרבנית יעקובוביץ ציינה את הפעילות בעבודת הקודש בפנינת הטוהר בו מזכים נשים רבות להתקרב לתורה ולקיום מצוות מתוך קדושה טהרה, את העזרה הסיוע והתמיכה הגדולה של עמוד התווך שזה המועצה הדתית ומי שעומד בראשה הרב עובדיה דהן שליטא ומכאן שולחים אנו ברכות מאליפות שנמשיך יחד לפעול ולהביא את השכינה לכל בית ובית בעירנו ולקדש שם שמים.

בשלב זה הזמניה הרבנית יעקובוביץ את הרב עובדיה דהן ראש המועצה הדתית לשאת דברי ברכה קצרים. זמן רב לקח להרב דהן לפלס דרך בין המשתתפות הרבות שמילאו כל פינה באולם, אך לאחר שהרימו כסאות נמצא מערב צר שבו הרב דהן הצליח להגיע ישר לבימה.

הס הושלך באולם, הרב עובדיה דהן התרגש לרגע המילים נעתקו מפיו, הוא לא יכל להסתיר את התרגשותו מהמעמד והזכיר את מאמר חזל בזכות נשים צדקניות נגאלו עם ישראל ממצרים, שלנשים יש זכויות רבות להוציא "ממיצר" וזה הכח הגדול שאנו רואים כולם בערב קדוש זה שכולו לשם שמים, אין לי אלא לברך את המארגנות וכל ציבור המשתתפות שהגיע ומבין את החשיבות של הכנס שה' ימלא משאלות לבכן לטובה ולברכה ושיזכו כולן לנחת יהודית מכל יוצ"ח וימשיכו להרבות קדושה וטהרה בתוך עם ישראל. בשלב זה הביע את צערו על כי נשים רבות אולצו לשוב לביתן עקב העומס הרב שהאולם למרות גודלו לא יכל להכיל את כמות המשתתפות הרבות, דבר שלא חלמנו ולא לקחנו בחשבון, כל ההצלחה כאן היא סייעתא דשמיא ובע"ה נפיק לקחים להבא לארגן כנסים באולמות גדולים יותר לרווחת נשות עירנו היקרות.

לסיום העניק לרבנית יעקוקבוביץ העומדת בראש ארגון פנינת הטוהר כאות הערכה והוקרה על פעולותיה הברוכות במשך כל ימות השנה במסירות נפלאה תמונת ענק של "ברכת הבית" בחיתוך זהב בשם המועצה הדתית.

במשך כשעה ארוכה הרבנית רות שמש תחי' ריתקה את המשתתפות בהרצאה מרתקת בו הרחיבה על שלמותו של הבית היהודי בנושא "הבית היהודי - חובה שהיא זכות" על הדרכים של יום יום איך וכיצד עלינו לעשות כדי לזכות לבית יהודי טהור ורגוע העולה במסילה בדרך המלך כדרכי אבותינו ואימותינו הקדושות שזהו סוד הקיום והמפתח הוא בידכן - נשים צדקניות עקרת הבית.

הרבנית ליבי כץ דברה בנועם על ההתחדשות כשהכח לכך נמצא אצל כל אחת ואחת, הרבנית כץ וכך הרבנית שמש הביעו התפעלותן מההשתפות החיובית הגדולה של נשות אשדוד בכנס המופלא והמוצלח ובירכו את המשתתפות שכיש כזו מסירות לבוא לטרוח ולשמוע להתחזק בדרך ה' זה כבר יכניס לכל בית ובית ברכה.

לאחר ההרצאות הוקרן על גבי מסכי ענק מצגת מרגשת "הפנינה שבטוהר" בו ניתן לראות ולשמוע את ברכתן של גדולי ישראל אדמורים ורבנים מכל העדות והחוגים המברכים את פעילות הארגון בהרחבת גבולות הקדושה והטהרה יחד עם המועצה הדתית במשך כל ימות השנה.

בקשב רב נשמעו דבריה של הרבנית יעקובוביץ שדברה על הבית היהודי כהשהמוטו בדבריה היה בהעברת המסר "אל תחפשי את האושר כי לא תמצאי אותו - את זו שצריכה לייצר אותו", בדבריה הביאה דוגמאות לרוב על חיי היום יום שלנו ועל הזהירות וההשגחה בכל דרך בה אנו צועדים שחשוב שניה צמודים לרבותינו בבחינת "עשה לך רב והסתלק מן הספק" וכך נזכה לאושר אמיתי עם בית שיהיה מלא אושר, נחת ושמחה תמיד.

את הערב הנפלא והאדיר חתם המגיד הרה"ג ר' יהושע פינק הידוע בדרשותיו המחזקות המעוררות כל לב, דבריו הקולחים נאמרו בשפה בהירה ברורה ויפה שנכנסו לכל לב בדבריו המרתקים ידע להגדיר היטב את הסיסמה "הבית כתיבת נח - בפני רוחות זרות" והביא לכך סיפורים מחיי היום יום של כולנו ותיבל את דבריו במדרשי חז"ל.

לאחר סיום דבריו לקראת חצות לילה נערכה ההגרלה בה זכות המשתתפות בפרסים יקרי ערך.

בסיום הערב, המשתתפות הרבות הודו מעומק ליבן למועצה הדתית ולארגון פנינת הטוהר על הערב הנפלא הותיר בהן רושם עמוק עם רגשות עצומים אשר ודאי יחרט בליבותיהן זמן רב כשכבר הצפיה לכנס הבא בעה"י.

גלריה מהארוע הענק:

DSCF8476

DSCF8472

DSCF8483

011

 

אודות המועצה חדשות אחרונות קידוש שם שמים בכנס נשים ענק ע"י המועצה הדתית וארגון פנינת הטוהר

תגובות אחרונות

Powered by System 1 Soft
עיצוב ע"י טריגר