odot

במעמד ראש המועה"ד הרב דהן וראה"ע ד"ר לסרי: ערב הצדעה מרגש לרבה של יוצאי רומניה הרב יוסף וסרמן

ערב מרומם התקיים לכבודו של הרב יוסף וסרמן רבה של יוצאי רומניה בישראל ונשיא קרן ליהדות רומניה בהשתתפות ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי הרב עובדיה דהן ראש המועצה הדתית ואורחים נכבדים אורחים.

DSC 0057

יוזמת הערב המושקע והמיוחד שנערך באולמי BELLE MER באשדוד נעשתה ע"י מועדון "קדימה" תחת הכותרת "האיש ופועלו" המוקדש לכבודו של הרב וסרמן כשאורח הכובד בטקס הוא מר יהושע זונטג יו"ר מועדון 'קדימה' באשדוד.

בדברי ברכה פתח ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי לכבוד הרב וסרמן שהכירו אישית במשך שנים רבות עוד מתקופת שירותו הצבאי בהיותו קצין. צנחן ורב. ד"ר לסרי הזכיר את פעולותיו הברכת בקרב בני הקהילה של יוצאי רומניה במשך שנים רבות וכי אשדוד גאה להעניק לו הערכה וכבוד.

לאחר דבריו, ראש העיר יחד עם מר יהושע זונטג העניקו לרב וסרמן "תעודת יקיר" על פעילתו רבת השנים למען הקהילה וכממשיך דרכו של אביו רב פנחס זצ"ל. התעודה מעוטרת סביב בתמונות של מערך שנות חייו בשירותו הצבאי, במצעד החיים בעיר 'יאש' רומניה, בהופעתו ביד ושם ועוד.

דברי ברכה נשא הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית, בדבריו ציין כי זכה להכיר מעט מקרוב את יוצאי קהילת רומניה באשדוד והשתתף מס' פעמים בטקסים נכבדים שהתקיימו כמו בחג החנוכה וטקס זיכרון לחללי הספינות "סטרומה ומפקורה". בהזדמנויות אלו הכרנו את הרב יוסף וסרמן ויהושע זונטג על פעולותיהם למען הקהילה וזו העת לברך את הרב וסרמן שימשיך לפעול למען הקהילה  בבריאות והרבה נחת.

מר יהושע זונטאג יו"ר מועדון קדימה בירך את הרב וסרמן על כל השקעתו ומסירותו למען הקהילה במשך שנים רבות. ציין את הקשר של הרב וסרמן עם יהדות רומניה הנמצאת בקשר מתמיד, הרב וסרמן משתתף בכל שנה בטקס זיכרון לחללי הספינות "סטרומה ומפקורה" ואומר את תפילת קל מלא רחמים לזכרם ולעילוי נשמתם.

זונטג פירט את עשיתו הברוכה של הרב יוסי וסרמן במשך השנים כדלהלן: איש משפחה מסור. מנהיג רוחני של יהודי יוצאי רומניה וכממשיך דרכו של אביו רבי פנחס זצ"ל. מייצג בכבוד את העדה ואת רבני רומניה. נשיא העמותה לקידום יהדות רומניה בישראל. רב צבאי, קצין וצנחן. יו"ר ועדת ההנצחה בכנסת.

אבל מה שנראה לי מבין הדברים, העשיה המיוחדת שלו בעיקר זה שהצליח ליזום ולעשות צעד חשוב לזכור את קדושי "דורוחוי" וכן את קדושי העיר "יאש" ברומניה שנספו בפוגרום ב-1940 ע"י הצבא הרומני וכל שנה הוא מתקיים מצעד החיים כשהוא צועד בראש הצעדה.

דברי הערכה נשאה הגב' שרה ברבירו מזכירת מועדון קדימה על האיש ופועלו – רב יוסל'ה וסרמן. שהכירה אותו ואת משפחתו עוד כשהיה קטן בעיר 'יאש' ברומניה.

בנאומה הנרגש, העלתה על נס את פועלו של הרב וסרמן למען יהודי רומניה שעלו ארצה. נוהג תמיד בדרך של קירוב לבבות,  מסורת מבית אבא, הוא היורש מבחינת מעשים של אבא שלו רב פנחס וסרמן זצ"ל שהיה מהעיר "דורוחוי" (Dorohoi) במחוז בוטושאן.

רב וסרמן מקדיש מזמנו למען הקהילה לכל מה שקשור לקהילת יוצאי רומניה בארץ וגם בקשר עם הקהילה היהודית שעדיין נותרו ברומניה. הוא גם נמצא בקשר עם אהוראל ויינר – יו"ר הקהילה היהודית ברומניה.

כפי שציינו, הרב וסרמן עשה דבר חשוב והוא מצעד החיים לזכרם של הנספים בפוגרום בערים "דורוחוי" וגם בעיר "יאש" שבו הוא משתתף מידי שנה יחד עם מר יהושע זונטג.

ב"דורוחוי" היו למעלה מ-30 בתי כנסת, והוא נוסע מידי פעם לרומניה ועוסק בהנצחת של הקהילה היהודית. הוא גם בקשר עם הנהלת יד ושם.

הוא שומר על קשר ודואג לכל בני הקהילה, יצויין שהקשר המיוחד בין יוצאי רומניה בכינוסים השונים, זה נזקף לזכותו שתמיד דואג וחושב על הקהילה.

רב יוסל'ה עצמו עלה לארץ בעליית הנוער "לבד" בגיל 14, ההורים שלו עלו לבד הרבה מאוחר יותר משום שהם היו נתונים תחת שלטון קומוניסטי ולא יכלו לצאת מרומניה. ועקב כך לא זכו להשתתף בשום חתונה של הילדים.

את דבריה סיימה בדברי הנביא (ישעיהו יא' ב') ונחה עליו רוח ה', רוח חכמה ובינה, רוח עצה וגבורה רוח דעת ויראת ה'.

תמונות:

DSC 0027

DSC 0031

IMG-20171225-WA0044

DSC 0068

001QQQ

 

אודות המועצה חדשות אחרונות במעמד ראש המועה"ד הרב דהן וראה"ע ד"ר לסרי: ערב הצדעה מרגש לרבה של יוצאי רומניה הרב יוסף וסרמן

תגובות אחרונות

Powered by System 1 Soft
עיצוב ע"י טריגר