odot

"יום המשפחה" לעובדי ועובדות המועצה הדתית

הרב עובדיה דהן יו"ר המועה"ד: "המועצה הדתית זה ממש "בית מקדש" בכל המובנים יש בו קדושה טהרה, כשרות, מקוואות, נישואין - הבית היהודי ניקח זאת לתשומת ליבנו"

IMG 9051

מטעם ועד העובדים והמועצה הדתית, התקיים כנס "יום המשפחה" לעובדי ועובדות המועצה הדתית שנערך באולמי 'האצולה' בעיר שם הסיבו לארוחת צהריים עשירה.

בטקס השתתפו הרב הראשי הגר"י שיינין, הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית, הרב חיים בן-חמו מרבני המועצה והרב דני פרץ יו"ר ועד העובדים במועצה.

במעמד נשאו דברי ברכה הגר"י שיינין רב העיר, בדבריו אמר, שיום המשפחה זו מעלה שכולם מתייחסים ומיחדים יום זה יותר להכרת המשפחה מקרוב, זו ההזדמנות לפעול בקרב משפחות רבים לעודד ולחזק ולהביא אותם תחת כנפי השכינה בשיעורי תורה יהדות ומסורת ישראל.

אנו רואים שגם במגילת אסתר מופיע ענין איחוד המשפחה ככתוב: הַיָּמִים הָאֵלֶּה נִזְכָּרִים וְנַעֲשִׂים בְּכָל דּוֹר וָדוֹר מִשְׁפָּחָה וּמִשְׁפָּחָה ורש"י מפרש על הפסוק - מתאספין יחד ואוכלים ושותין יחד וכך קבלו עליהם שימי הפורים לא יעברו. בפורים לא אוכלים לבד ומשנכנס אדר מרבין בשמחה והגרא מפרש שבחודש זה מוסיפין שמחה על שמחה והשמחה הגדולה היא זה שקיימו וקבלו שעם ישראל קביל את התורה בימים אלו מרצון כפי שמובא בגמרא מסכת שבת.

בסיום בירך בחביבות רבה את  הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית ואת יו"ר ועד העובדים הרב דני פרץ על מסירותם במשך כל ימות השנה למען עובדי המועצה המסורים.

הרב חיים בן חמו ציין לשבח את מעלת האחדות של עובדי המועצה העובדים יחד בשיתוף פעולה כל אחד בתחום שלו ובירך שהקב"ה יברך את כולם שלא תצא תקלה תחת ידכם ותמשיכו עוד ועוד בעבודתכם החשובה להרים את קרנה של המועצה.

הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית שיבח את הרב שייניין שעושה עבודת קודש בכל ימות השנה גם בימים שהוא לא חש בטוב, ציין לשבח את הרב דני פרץ שפועל רבות בתוך המועצה בכישרון מיוחד למען העובדים בס"ד.

בדבריו נתן סקירה על עבודות השיפוץ וחזות בית העלמין שנעשו לאחרונה, אשר ניכר לעין כל כי "פנים חדשות" באו לכאן. בדברי תורה שאמר הזכיר את מאמר חז"ל כי ביום הפורים נאמר "כל הפושט יד נותנים לו" - זה הזמן להתפלל ולבקש על הכלל והפרט ולקבל שפע מאיתו יתברך.

"יום המשפחה" זה יום המאחד את כולם, ניתן לשמוע הצעות יעול וכך להרבות אחוה שלום ורעות.

בימים אלו אנו כבר בעיצומם של ההכנות לקראת חג הפסח במפעלי המזון בעיר וגם באופן פרטי יותר במועצה אם זה ב'קמחא דפסחא' 'הגעלת כלים' 'תעודות כשרות' ועוד ועוד.

הרב דהן חזר והדגיש שוב בפני העובדים ובעלי התפקידים במועצה לקבל כל אזרח בסבר פנים יפות, לדעת בחוכמה למצוא פתרונות גם כשיש בעיות ולא להתעלם, אלא לעשות עוד קצת מאמץ כדי שהאזרח יהיה מרוצה וקח בתפקידנו החשוב נוכל לקדש שם שמים ולקרב את אחינו לצור מחצבתם. עלינו לזכור שבנין המועצה הדתית זה ממש "בית מקדש" בכל המובנים יש בו קדושה טהרה, כשרות, מקוואות, בית העלמין, נישואין הבית היהודי.

הרב דני פרץ – יו"ר ועד העובדים ומנהל מחלקת כשרות קידם בברכה את העובדים בראשית דבריו ציין לשבח את ראש המועצה הדתית והדגיש כי ב"ה זכינו לראש מועצה שאיכפת לו ושומע אותנו על כל צעד ושעל ושרק תדעו, אני יושב עם חברים ממועצות דתיות רבות – אין הרבה כמו היו"ר שלנו!!! ועלינו לברכו שיצליח ויעלה מעלה מעלה.

בדבריו הביא סקירה רחבה בכל הנוגע לעובדי ועובדות המועצות בבחינת החוק והיחס לעובד.

מטעם נציגות העובדים נשא דברי ברכה הרב אברהם דרעי מנהל עובדי בית העלמין ומפקד זק"א לכיש אשר מתמודד יום יום במקרים לא קלים כלל ומשתדל לתת את מירב הכוחות לכבוד הנפטרים ומשפחותיהם בכל עת במסירות רבה.

בירך את הרב עובדיה דהן אשר על כל בקשה שזקוקים בבית העלמין, הוא מגיע לשטח ונענה בחיוב בצורה מקצועית. הוא ציין את שיפוץ בית העלמין שהביא לתדמית חדשה של כל האזרחים מהעיר ומחוצה לה שזה דבר מיוחד ומכובד מאוד מאוד והלוואי שגם שאר הנהלת בתי עלמין בארץ ילמדו ויעשו כך.

ציין לשבח את פעילות גמ"ח "חסדי עובדיה" שהורחב לאחרונה בתוך שטח בית העלמין הנותן מענה ממיידי בכל שעות היום והערב למשפחות אבלים אשר ניתן להשכיר כל מצרך מסידורי תפילה עד לאוהלים ענקיים וכו'.

בסיום העובדים והעובדות קיבלו שי 'תו קניה' עבור יום המשפחה. העובדים והעובדות הודו לרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית והרב דני פרץ על הארגון הנפלא של יום המשפחה לטובת העובדים.

את ברכת הרב הראשי הגה"צ רבי חיים פינטו הביא ראש לשכתו הרה"ג ר' אברהם בוגנים בברכה מיוחדת לראש המועצה הדתית על העושה מלאכת קודש במסירות מיוחדת בכל המחלקות כולן ויחסו המאיר פנים והמיוחד לכל העובדים והעובדות ובירך את את המשתתפים בברכת פורים שמח בריאות והצלחה בכל מעשי ידיכם.

גלריית תמונות:

IMG 9008

IMG 9021

IMG 9032

IMRRRG 9042

IMG 9066

IMG 9073

IMG 9080

 

 

Powered by System 1 Soft
עיצוב ע"י טריגר