odot

בטקס מרשים: המועצה הדתית מכרה את החמץ של התושבים לגוי

 במעמד רבנים, ראש העיר וממ"ק, ואישי ציבור # ראש המועצה הדתית הרב עובדיה דהן קצר שבחים על פעילות מבורכת בכל ימות השנה ובפרט לקראת חג הפסח מהדוברים בטקס

IMG 1074

המעמד התקיים בשעות הבוקר של ערב פסח באולם של המועצה הדתית בהשתתפות רבני העיר, רבני שכונות ורבני המועצה הדתית, יו''ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן, ראש העיר ד''ר יחיאל לסרי עו"ד מר גבי כנפו חבר מועצת העיר מממ"ק ראה"ע ר' אבי אמסלם כשבתווך הגוי שכל החמץ של תושבי העיר נמכר לו במעמד.

את המעמד פתח והנחה יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן כשבפתח דבריו קידם את האורחים החשובים והביא את ברכתו של הרב הראשי הגה"צ רבי חיים פינטו לחג הפסח אשר נבצר ממנו להשתתף במעמד. כן הזכיר את כבוד ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי אשר שותף הוא מלא לכל העשיה הברוכה במועצה הדתית במשך כל ימות השנה.

בדבריו הביע תודה והערכה לעובדי המועצה הדתית ולכל מחלקת הכשרות – המפקחים והמשגיחים אשר בשבועות האחרונים עבדו יומם ולילה בכל רשתות המזון והמסעדות כדי לדאוג שהכל יוכשר כדת וכדין, סקר את הפעילות הרחבה של המועצה הדתית בחלוקת 'קמחא דפסחא', העמדת 12 מוקדים של הגעלת כלים "חינם" לתושבי העיר, תוספת של משגיחי כשרות לכל המקומות שבהם צריך להכשיר בצורה מקצועית כך שרק לבולני גז לליבון היו זקוקים 25 בלונים!!! ציין את שיפוץ בית העלמין והרחבת גמח לציוד אבלים חינם, עוד פירט על שאר המחלקות כמו נישואין חברה קדישא המעסיקה אנשים לצורך שיקום, מקוואות – שבתוכנית שבזמן הקרוב כבר יתקיים הנחת אבן הפינה במעמד מפואר ומכובד.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי נשא דברים נלהבים במעמד, כשבראשית דבריו הודה ובירך את הרבנים הראשיים הגר"י שיינין והגר"ח פינטו אשר לא חוסכים זמן וללא ליאות נותנים שירות לציבור בשעות היום והערב והלילה, בשבתות ובמועדים וגם כשלא חשים בטוב, עונים הם תשובות ועושים עבודת קודש.

כאן הדגיש, "ברכה מיוחדת אני חייב לציין לידידי הרב עובדיה דהן ראש המועצה הדתית – אין מילים!!! בפי להביע את התודה והערכה על כל העשיה יחד עם סגני וחברי המועצה, אני לא חושב שיש עוד עיר במדינת ישראל שמקבלת עוד שירותי דת ברמות כאלה, לא רק ברמה מקצועית והלכתית, אלא גם יופי ואיסטטי כשאנו נמצאים כאן".

בית העלמין לאחרונה עבר שיפוץ ויופי מיוחד, זה דבר שמדברים עליו בכל הארץ, אנשים מקבלים יחס והרגשה, זה חסד של אמת מעבר לשירות עצמו, המשפחות כאן בעיר אשדוד מלאים תודה והערכה לצערי אני מגיע להרבה מהם ושומע זאת, כך גם בשאר המחלקות כמו המקוואות ונישואין וכו'.

חלוקת "קמחא דפסחא" של המועצה זה גם מבצע מוצלח שאותן משפחות בכל המגזרים נהנים בבחינת כל דכפין וייתי ויכול.

גם לקראת חג הסוכות סיירתי ב"סוכות ההוראה" לצד שוק ארבעת המינים שנתן מענה מיידי לכל הקונים.
 
אני רוצה לבשר כאן לכל התושבים, אנו נמצאים שעות ספורות לפני ליל הסדר, כולם עמלו, עבדו וטרחו עובדי העירה ניקו אותה והבריקו אותה כדי שניכנס לחג רק אחרי שהעיר תהיה נקיה מכל חשש של חמץ או לכלוך בעבודה ובהשקעה רבה.

בענין ההגדה, ציין כי הדור הצעיר הם בעצם דור ההמשך השומר על נצחיותו של עם ישראל וזהו עיקר מצות הלילה "והגדת לבנך" שהילדים הם גרום מרכזי בערכית הסדר בשאלות מה נשתנה ועוד.

הרב הראשי הרה"ג ר' יוסף שיינין נשא דברי תורה בנושא מעלת חג הפסח וציין לשבח את מחלקת הכשרות העושים מלאכתם נאמנה במסירות רבה בפרט בימים אלו. ברכה מיוחדת בירך את יו"ר המועצה הרב עובדיה דהן אשר פועל ועושה בכל עת במסירות רבה, על מנת לייעל בכל תחום מסגרת הפעילות הברוכה שבמועצה הדתית ואמר. בשלב זה ערך את מכירת החמץ עם הגוי, כאשר מסר לידיו את הרשימות המפורטות של מקום החמץ של תושבי העיר, הגוי קנה את החמץ כדת וכהלכה.

מעמד 'עירוב העיר' נערך עם אישור נציג המשטרה וממ"ק ראש העיר עו"ד גבי כנפו המייצג את ראש העיר יחד עם הרה"ג ר' חיים קלמנוביץ רב שכונה ורב מחלקת עירובין ארצית שעקב אחרי הקנין.

בסיום, הרב עובדיה דהן מזג יין לרבנים לרבנים ולנכבדי העיר וערכו לחיים לקראת חג הפסח ובירכו איש לרעהו בברכת חג פסח כשר ושמח.

תמונות מהמעמד:

IMG 1117

IMG 1147

IMG 1170

IMG 1186

IMG 1189

IMG 1198

אודות המועצה חדשות אחרונות בטקס מרשים: המועצה הדתית מכרה את החמץ של התושבים לגוי

תגובות אחרונות

Powered by System 1 Soft
עיצוב ע"י טריגר