odot

כנס מרשים ומוצלח לנשים ע"י המועצה הדתית יחד עם ארגון פנינת הטוהר ומכבי שירותי בריאות

מעמד מרגש בכנס נשים ענק שאורגן ע"י המועצה הדתית וארגון פנינת הטוהר בשיתוף מכבי שירותי בריאות443 RR1

מאות נשים השתתפו בכנס מרשים ומיוחד לנשות העיר העצמה בנושא "הבית היהודי - חובה שהיא זכות" שנערך ע"י המועצה הדתית עם ארגון "פנינת הטוהר" בראשותה של הרבנית חני יעקובוביץ תחי' בשיתוף 'מכבי' - שירותי בריאות.

כבר מתחילת שעות הערב החלה נהירה של נשים שהגיעו מכל אזורי העיר ואף מחוצה לה על מנת לתפוס מקום בערב יחודי זה. אכן כבר בחצי שעה הראשונה של פתיחת השערים האולם היה מלא וגדוש מנשות העיר אשר באו להשתתף בכנס הנושא את כל הקשור לבריאות האישה.

הכניסה היתה "חינם" בעקבות כך גם הלחץ גבר,,, האחראיות מנסות לאזור כוחות יחד עם המתנדבות אשר שמרו על הכניסה, אך הלחץ גובר יותר ויותר, האולם בפנים היה מלא כמעט עד כסא האחרון, הוסיפו עוד 200 כסאות וגם הם היו מלאים בתפוסה מלאה.

לאחר שהצליחו להרגיע את הרוחות מארגנת הערב הרבנית חני יעקובוביץ תחי' העומדת בראש ארגון "פנינת הטוהר" ונציגת "המועצה הדתית" פותחת בברכת ברוכות הבאות ומקבלת את הנשים היקרות אשר באו לשמוע את נושא ההלכה והרפואה יחד לאישה החרדית.

הרבנית יעקובוביץ ציינה את הפעילות בעבודת הקודש ב"פנינת הטוהר", בו מזכים נשים רבות להתקרב לתורה ולקיום מצוות מתוך קדושה טהרה, את העזרה הסיוע והתמיכה הגדולה של עמוד התווך שזה המועצה הדתית ומי שעומד בראשה הרב עובדיה דהן שליט"א ומכאן שולחים אנו ברכות מאליפות שנמשיך יחד לפעול ולהביא את השכינה לכל בית ובית בעירנו ולקדש שם שמים.

בדבריה הביאה עדות מתוך פעילות הקודש של חיזוק הקדושה והטהרה בקרב נשות העיר כאשר אישה שהיתה נשואה למעלה מעשר שנים ולא זכתה לפרי בטן, אך לאחר שאחת מנשות ארגון "פנינת הטוהר" שוחחה עימה והסבירה לה את מצות הטהרה כהלכה, תוך כדי ליווי אישי, לאחר כחודש וחצי זכתה למתנה מן השמים כשהיא מתקשרת ומספרת בדמעות של התרגשות כי היא מעוברת עם תאומים בשעה טובה....

בשלב זה הזמינה הרבנית יעקובוביץ את הרב עובדיה דהן ראש המועצה הדתית לשאת דברי ברכה קצרים.

הס הושלך באולם, הרב עובדיה דהן הבע את התרגשותו לנוכח ציבור הנשים שהגיע בהמוניו על מנת לחזק ולהתחזק ביסודו של העם היהודי שזה הקדושה והטהרה. והזכיר את מאמר חז"ל בזכות נשים צדקניות נגאלו עם ישראל ממצרים, שלנשים יש זכויות רבות להוציא "ממיצר" וזה הכח הגדול שאנו רואים כולם בערב קדוש זה שכולו לשם שמים, ובפרט בימים אלו של בין המצרים אנו רואים שכאן הגיעו כולם מאוחדות, תחת קורת גג אחת ובמטרה אחת, לקדש שם שמים ולעשות נחת רוח להקב"ה.

הרב דהן ציין לשבח את הארגון הנפלא "פנינת הטוהר" ואת העומדת בראשו הרבנית חני יעקובוביץ תחי' נציגת המועצה הדתית העובדת בכל ימות השנה במסירות רבה וכאן ציין שלפני כחודשיים ישבה שבעה על אביה היקר, איש חסד מופלא הרב רפאל מאיר ברקוביץ זצ"ל רב בית החולים וולפסון וגם בתקופת החולי לא חסכה כל מאמץ ובין הריצות לבית החולים והדאגות לאביה, המשיכה לפעול ולעשות ולחזק את כל נושא חיזוק הטהרה במאמץ כביר, וודאי שזכויות אלו עושים נחת רוח לע"נ אביה היקר זצ"ל.

אין לי אלא לברך את המארגנות ואת נציג 'מכבי' - שירותי בריאות הרב משה גרינבוים מתאם קשרי לקוחות וכל ציבור המשתתפות שהגיעו, ה' ימלא משאלות לבכן לטובה ולברכה ושיזכו כולן לנחת יהודית מכל יוצ"ח וימשיכו להרבות קדושה וטהרה בתוך עם ישראל.

בכנס נשאו דברים, מארגנת הערב המוצלח הרבנית חני יעקובוביץ – מנהלת ארגון "פנינת הטוהר" שהביאה טיפים מקצועיים מתוך ידע לאחר ידע מקיף עם מנהלי מחלקות בבית חולים בתחום. אחות נשים מטעם 'מכבי', הרבנית י. נוישטאט בנושא סוד הקיום – המפתח בידך, הגב' טובה העניג – יועצת נישואין ומחברת רב המכר "נוה" סוד האושר בנישואין, תובנות וכלים.

בכנס נתנו דגש על רפואה מונעת בהרצאה מקצועית ומקיפה שהעבירה אחות מוסמכת מטעם מכבי על ההיערכות התמודדות ודרכי טיפול בכל הקשור לבריאות האישה.

לאחר ההרצאות הוקרן על גבי מסכי ענק מצגת מרגשת "הפנינה שבטוהר" בו ניתן לראות ולשמוע את ברכתן של גדולי ישראל אדמורי"ם ורבנים מכל העדות והחוגים המברכים את פעילות הארגון בהרחבת גבולות הקדושה והטהרה יחד עם המועצה הדתית במשך כל ימות השנה.

בקשב רב נשמעו דבריה של הרבנית יעקובוביץ שדברה על הבית היהודי כהשהמוטו בדבריה היה בהעברת המסר "אל תחפשי את האושר כי לא תמצאי אותו - את זו שצריכה לייצר אותו", בדבריה הביאה דוגמאות לרוב על חיי היום יום שלנו ועל הזהירות וההשגחה בכל דרך בה אנו צועדים שחשוב שניה צמודים לרבותינו בבחינת "עשה לך רב והסתלק מן הספק" וכך נזכה לאושר אמיתי עם בית שיהיה מלא אושר, נחת ושמחה תמיד.

בסיום הערב, המשתתפות הרבות הודו מעומק ליבן למועצה הדתית, לארגון "פנינת הטוהר" ולמכבי – שירותי בריאות על הערב הנפלא הותיר בהן רושם עמוק עם רגשות עצומים אשר ודאי יחרט בליבותיהן זמן רב כשכבר הצפיה לכנס הבא בעה"י.

תמונות:

IMG 2372

IMG 2388

IMG 2395

IMG 2400

IMG 2430

IMG 2449

IMG 2451

 

אודות המועצה חדשות אחרונות כנס מרשים ומוצלח לנשים ע"י המועצה הדתית יחד עם ארגון פנינת הטוהר ומכבי שירותי בריאות

תגובות אחרונות

Powered by System 1 Soft
עיצוב ע"י טריגר