odot

מבית המועצה הדתית: רעיון "אפליקציה" הלכתית לנשות ישראל


כנס חיזוק לפעילות מתנדבות בנושא הטהרה והמקוואות מטעם המועצה הדתית והשקת רעיון "אפליקציה" הלכתית לנשות ישראל

BAYIT S 1

בתמונה: דף הבית של האתר "הבית שלך"  הורידי את האפליקציה כעת:

בכנס פנימי שהתקיים במועצה הדתית מיד לאחר חג החנוכה, עם פעילות מתנדבות מטעם המועצה השתתף רב אורח הרה"ג ר' יצחק שטיינברג מחבר הספר "מעיין הטהרה" המומלץ ע"י גדולי פוסקי ההלכה לבני עדות המזרח ועדות אשכנז. בנוסף, הרב שטיינברג הקים אתר מיוחד לחיזוק הטהרה הנקרא ''הבית שלך'' אותו ניתן להוריד ב"אפליקציה" או בכניסה ישירה לאתר דרך מחשב.

באתר "הבית שלך", https://your-home.co.il/ אתר פשוט ונוח, ניתן להיכנס עם מס' אישי חסוי ומייל והזנת פרטים, מיד מתקבל כמחשבון ווסת הלכתי (לוח מקווה). באתר קיימת תוכנה חכמה המחשבת עבור האישה את ימי טהרתה, וימי פרישתה, ואף שולחת תזכורות לפלאפון (או למייל) לימי הפרישה ולבדיקות השבעה נקיים, ישנה תמיכה מלאה בכל השיטות ההלכתיות.

במהלך הכינוס השמיע דברי ברכה ראש המועצה הדתית הרב עובדיה דהן במעלת חשיבות מצות הטהרה ועל מעלת המקוואות הטהרה שבעירנו, בהזדמנות בישר לרבניות ולמשתתפות כי בתוכנית המועצה הדתית בזמן הקרוב לבנות שני מקוואות חדשים ומפוארים ברובע יז' ובמרינה לרווחת הציבור הרחב המתגורר באזורים אלו. בסיום בירך את המשתתפות שיראו ברכה, נחת ושמחה בכל מעשי ידיהם בזכות חיזוק הקדושה והטהרה בעירנו.

כפי שראינו ונוכחנו לדעת במצגת, מדובר ברעיון אדיר אשר יש בכוחו חיזוק אדיר וזיכוי הרבים עצום ובפרט בקרב נשים רבות מאוכלוסיה רחבה יותר המתקשות בחישובים אלו ופעמים רבות שוכחות את ימי הפרישה והבדיקות.

אני אישית לאחר בדיקה, אומר הרב דהן, ממליץ בחום על הרעיון ואף הוריתי לפרסום הענין ב"מקוואות הטהרה" בעירנו כדי שיגיע הרעיון לנשים רבות ועל ידי כך נזכה לחזק ולהרבות טהרה בעם ישראל. ויהי רצון שנזכה לדבריו של רבי עקיבא במשנה ביומא: אשריכם ישראל, לפני מי אתם מטהרין, ומי מטהר אתכם, אביכם שבשמים.

הרב שטיינברג נשא דברי ברכה קצרים והביע את התפעלותו מהפעילות המבורכת שבמועצה הדתית ועל העבודה הנפלאה במערך המקוואות בעיר באופן שוטף ועל כן בירך בחביבות רבה את ראש המועצה הרב עובדיה דהן העומד על המשמר בחיזוק ועידוד הקדושה והטהרה בעיר. כדי להרחיב את הפעילות המבורכת, בדבריו, הציע את התוכנית המהפכנית הנוחה והמיוחדת המתאימה לכל אישה ואישה על האתר "הבית שלך" אשר נותן מענה בכל נושא מצות הטהרה בקלות ובפשטות, כשהמוטו הוא "מהיום נוח לחשב"! זו "אפליקציה" הלכתית המחשבת עבור האישה את ימי טהרתה, פרישתה וליל הטבילה, ושולחת תזכורת לנייד ב-SMS או לEMAIL, אפשרות בחירה לפי מנהגים, באתר יש פירוט ברור מלא בכל שאלה שלא נראה מספיק ברור.

כמו"כ באתר ''הבית שלך'' ניתן להוריד את הספר "מעיין הטהרה" - "חינם" כקובץ PDF. ספר זה כולל את פסיקתם של גדולי ומאורי הדור הן לעדות אשכנז והן לעדות המזרח.

באתר הנ"ל ניתן גם למצוא בכל מקום בארץ ובחו"ל היכן קיים 'מקוה טהרה' בסמוך למקום מגורך בו את נמצאת, כמו"כ ניתן דרך האתר, גם לשאול שאלות בהלכה לרב מורה הוראה בכל נושא הטהרה.

דברי סיכום וברכות נשאה הרבנית חני יעקובוביץ יו"ר ארגון "פנינת הטוהר" אשר בדבריה דיברה על הזכות הגדולה לכל העוסקות בנושא הטהרה והמקוואות, והביאה עדויות של מקרים שנשים התחזקו במצות הטהרה בזכות הארגון, וראו ישועות גדולות למעלה מהמשוער בזכות מצוה יקרה וחשובה זו. הרבנית יעקובוביץ בירכה את ראש המועצה הדתית הרב עובדיה דהן המתמסר בכל מאודו בעיר בלהרבות קדושה וטהרה ובהחלט ניתן להמליץ עליו במציאות כי "הוא ראש וראשון לכל דבר שבקדושה" ויזכה להמשיך לראות סייעתא דשמיא בכל מעשי ידיו.

ציבור המשתתפות הודה נרגשות לרב עובדיה דהן ראש המועצה הדתית על הכנס החשוב ועל הידע הנרחב באפיק מחודש של "אפליקציה" נוחה וקלה להביא לידיעתן של נשים רבות ולהרבות זיכוי הרבים.

                                                        הורידי כעת את ה"אפליקיציה":

7889BAYIT

BAYIT S

BAYIT S 2

BAYIT S 3

BAYIT S 4

אודות המועצה חדשות אחרונות מבית המועצה הדתית: רעיון "אפליקציה" הלכתית לנשות ישראל

תגובות אחרונות

Powered by System 1 Soft
עיצוב ע"י טריגר