odot

מיוזמת המועה"ד עם העיריה ומד''א: חולקו ציוד מציל חיים לגבאי בתי הכנסת בעיר

ביוזמת המועצה הדתית עם מגן דוד אדום ועירית אשדוד: חלוקת תעודות הסמכה לחניכי הקורס וציוד מציל חיים לנציגי בתי הכנסת מיזם "מתפללים ומצילים חיים"

MAZIL 5

במעמד נכבד התקיים טקס סיום המיזם היחודי של "מתפללים ומצילים חיים" יוזמת המועצה הדתית בשיתוף העיריה ומגן דוד אדום בישראל.

במעמד חולקו תעודות הסמכה לחניכי הקורס וציוד מציל חיים לנציגי בתי הכנסת

עשרות גבאים ונציגים מבתי הכנסת מכל רובעי העיר השתתפו בטקס סיום המיזם היחודי של "מתפללים ומצילים חיים" מיוזמתו של יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן שנערך באולם המפואר שע"י בית הכנסת "מעם לועז" במרינה.

במועצה הדתית מציינים כבר סיום מחזור רביעי של המיזם "מתפללים ומצילים חיים" שהוא ראשוני מסוגו בארץ, בו עשרות גבאי בתי הכנסת עברו הכשרה רפואית, בקורסים שהתקיימו מידי שבוע בשעות הערב במועצה הדתית ע"י נציג מד"א.

בטקס הנוכחי כבקודמיו, נרכשו עבור בתי הכנסת השונים תיקי עזרה ראשונה מתקדמים, ומכשיר דפיברילטור, הידוע בייחודיותו ונחיצותו להצלת חיים במקרים של דום לב. מתנדבים אלו אף הוסמכו לשמש כ"נאמני חיים" של ארגון מגן דוד אדום.

כהמשך למיזם מתפללים ומצילים חיים, הערב התחיל ב"תרומת דם" של גבאֵי בתי הכנסת אשר עמדו בתור בזה אחר זה כדי לתרום. נציגות מד"א הכשירו פינה באולם מבעוד מועד, עם מיטות וציוד ללקיחת דם, מרגש היה ניתן לראות את ראש המועצה הרב עובדיה דהן ממתין בין העומדים לתרומת דם.

את הערב פתח והנחה הרה"ג ר' חיים בן חמו מרבני המועצה הדתית שריכז את המיזם במועצה הדתית והשתתף בקורס עצמו. בדבריו הודה לראש המועה"ד הרב עובדיה דהן על היוזמה החשובה ולמעבירי הקורס בשם המשתתפים.

הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית יוזם הרעיון הביע את התרגשותו בפני הנוכחים על ההצלחה של המתפללים שהשתתפו והשקיעו במסירות רבה ועברו בהצלחה את הקורס במחזור הרביעי. אנו מודים לראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ולמנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין שהם חלק בלתי נפרד מהרעיון ולכל המסייעים ומעבירי הקורס.

בתחילה הקריא את מכתבו של הרב הראשי הגה"צ רבי חיים פינטו: נבצר ממני להשתתף עימכם היום בכינוס חשוב זה הנקרא "מתפללים מצילים חיים". בתורתנו נאמר רבות בענין של 'כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם מלא' שלא רק את האדם עצמו הציל, אלא גם את הדורות אחריו שיצאו ממנו - הציל.

מיזם חשוב זה של הצלת חיים הוא בנוסף ליוזמות הברוכות הנעשות במועצה הדתית ואני תפילה שלא תזדקקו כלל לציוד הזה. וסיים בברכה: וה' ישלח במהרה רפואה שלמה לכל חולי עמו ישראל, והבריאים מעמו ישראל יתמיד בריאותם לאורך ימים ושנים, ונזכה לגאולה השלמה במהרה בימינו.

בדבריו הזכיר את "תרומת הדם" הערב של המשתתפים שזו מצוה חשובה בהמשך להצלת חיים וזה מסמל את האחדות של הגבאים, הודה לאילן אדרי מייסד ומקים את בית הכנסת "מעם לועז" שמיוזמתו מארח אותנו למעמד הנוכחי. הרב דהן הפליא שסיפר שהמועצה הדתית רכשה אמבולנס חדש להסעת נפטרים כהוראת הרב רוז'ה רבה של בת ים ומומחה לכבוד המת שאמר: "כשיש רכב מכובד לחברא קדישא, מלאך המוות לא מסתובב בעיר" ואכן מאז שרכשנו את האמבולנס בשנה האחרונה, ירדו כ-80 נפטרים! אני רוצה לומר בהקשר לזה כשאתם גבאֵי בתי הכנסת לומדים קורס עזרה ראשונה, אז פחות יהיו אנשים שיזדקקו להציל אותם כי כשאתם לומדים את הקורס, הביקוש לכם יהיה פחות בע"ה.

דברי ברכה השמיע רב העיר הרה"ג ר' יוסף שיינין ובו ציין את קדושת החיים, שעלינו לדעת את חשיבות חייו של כל אחד וכל רגע של 'חיים' זה דבר גדול, וזה מה שאתם עושים ואני מקווה מאוד שלא יהיה לכם עבודה בזה, כל אחד מכם נעשה שותף להצלתו של כל יהודי במה שלמדתם ושכרכם גדול מן השמים. והנני מברך את היוזמים המועה"ד והשותפים לה העיריה ומגן דוד אדום שיזכו לבריאות וחג שמח.

נציג מד"א ד"ר אלי יפה - מגן סמנכ"ל קהילה, שיבח את היוזמה החשובה והציג לכולם את אפליקציה "מד"א שלי" – שבלחיצה אחת מאפשרת באופן מיידי, שליחה של מיקומכם למוקד מד"א וכן את הפרטים האישיים והרפואיים שהזנתם במערכת הפועלת בכל ימות השבוע ובמיוחד בשבת, משאירים את הפלאפון דלוק בארון בבית הכנסת, ובמינימום של חילול שבת מד"א ידע בדיוק על מיקומכם ויגיע תוך זמן קצר. למדתם מעט על מצוות הצלת חיים, אתם מוזמנים אצלנו בכל עת להעמיק ולהרחיב בכל נושא הצלת חיים גם בעתיד.

מושון ועקנין סממ"ז מחוז דרום הציג מקרים קשים אצל תינוקות, צעירים ומבוגרים שחוו מקרי חירום וברגע האמת האנשים הנכונים שהיו בקרבת מקום פעלו נכון בהצלת חיים, בפרט בדקות הראשונות, הערכה שאתם מקבלים הכוללת מכשיר דפיברילטור היא ממש חיונית להצלת חיים. כולנו שליחים וכל פעולה פשוטה של עיסוי, הם הנותנים חיים, זו העת לברך את המיזם של המועצה הדתית והעומד בראשה הרב דהן, התחלתם במצוה תמשיכו הלאה, חג שמח ושנתבשר בהרבה לידות ושמחות.

הרב מאיר אבוחצירא רבה של הסיטי בירך את הרב עובדיה דהן ואת כל משתתפי הקורס בעזרה ראשונה והזכיר את מעלת הצלת חיים של כל יהודי שזה דבר גדול מאוד.  

בשלב זה נציגי בתי הכנסת שעברו את הקורס בהצלחה נגשו לקבל את התעודה ותיקי ערכות החייאה מתקדמים, עם מכשיר דפיברילטור, הידוע בייחודיותו ונחיצותו להצלת חיים במקרים של דום לב ועוד.

גבאי ונציגי בתי הכנסת הודו מקרב ליבם למועצה הדתית לעירית אשדוד ומגן דוד אדום על שנתנו להם את האפשרות ללמוד ולהגיע להכשרה בקבלת או נאמן חיים ובקבלת ציוד מודרני מתקדם.

תמונות - צילום: יעקב כהן

MAZIL 5 1

 

מכתב ברכה של המרא דאתרא הגה''צ רבי חיים פינטו שליט''א לכבוד המשתתפים

 

MAZIL 5 2

 

MAZIL 5 3

 

MAZIL 5 4

 

MAZIL 5 5

 

MAZIL 5 6

 

MAZIL 5 7

 

MAZIL 5 8

 

MAZIL 5 9

 

 

MAZIL 5 10

 

 

MAZIL 5 11

אודות המועצה חדשות אחרונות מיוזמת המועה"ד עם העיריה ומד''א: חולקו ציוד מציל חיים לגבאי בתי הכנסת בעיר

תגובות אחרונות

Powered by System 1 Soft
עיצוב ע"י טריגר