odot

המועצה הדתית השיקה "סרטון קצר" המסביר נפלא את החיטוי במקוואות והבטחון להשתמש בהם בימים אלו

עקב התפשטות נגיף הקורונה והנחיות המחמירות של משרד הבריאות, המועצה הדתית והעומד בראשה הרב עובדיה דהן ממשיכים כל העת להיצמד להנחיות משרד הבריאותMIK22TT

ויצויין כי אין בעיה להשתמש במקווה כרגיל, ואל לנשים לחשוש מכך כל עוד המקווה מטופל בהתאם להנחיות החיטוי הנדרשות כמפורט בתקנות משרד הבריאות, יש לפרסם גם זאת לידיעת הטובלות על מנת למנוע חשש לחינם.

כבר בימים הראשונים הוחלט לנקוט בחומרה ובמשנה זהירות  נוסף, והוזמן מדביר מקצועי (יואב הדברות) שעבר בכל המקוואות בעיר וערך חיטוי בכל פינה החל מדלתות הכניסה, מעקות שבמדרגות, פינת כיורים לשטיפת ידים, חדרי האמבטיה והשירותים, ואזורי בורות הטבילה כולל הקירות והתקרות.

גם הרב הראשי הגה"צ יצא רבי חיים פינטו  נרתם לבהירות וחיזוק הענין החשוב מאוד, ויצא במכתב נרגש לנשות העיר בנושא המקוואות. כשבתורף מכתבו הדגיש: כי המועצה הדתית באשדוד שבראשה עומד הרב עובדיה דהן שליט"א שדואג מאוד לנושא זה, עושה הכל על הצד הטוב ביותר שתוכלנה לקיים מצוה נפלאה זו, בשמחה ובלב שקט ובוטח, לפי כל דרישת משרד הבריאות, והרשויות המוסמכות לכך. בכל יום מימי המקוה מוחלפים, ונערך ניקיון יסודי וחיטוי מחמיר ביותר לפי כל הנהלים הנדרשים,  אי לכך אין שום פחד וחשש מקיום זכות הטהרה וחוב גמור להמשיך בכך כימים בתיקונם וזכות דקדוק המצוה בימם קשים אלו תעמוד לכל הדבקים בה לנחול שלום בית ולצאצאים הגונים ההולכים בדרך הישר המסורה לנו מסיני.

בנוסף, במחלקת מקוואות השיקו "סרטון קצר" מקצועי המסביר באופן ברור ורהוט את הבטחון המלא לנשים הבאות בכל המקוואות בימים אלו ללא כל חשש ובו מסבירה מנהלת המחלקה את הדברים הבאים:

המשימה העומדת לנגד עינינו במקוואות באשדוד, היא לגרום לכל אישה המגיעה למקוה – לצאת כשרה ושמחה. ובעידן הנגיף - נוספה לנו משימה נוספת שתצא "כשרה שמחה ובריאה".

הנגיף ששינה את כל צורת החיים בעולם, הביאה לפתחנו אתגר גדול ומורכב ושאלת  הרת גורל, כיצד נוכל להמשיך להפעיל את מערך המקוואות כרגיל תוך כדי שמירת בריאותן של הנשים הטובלות ונשות הצוות. עשרות שיחות בהולות התקבלו מנשים ברחבי העיר השואלות על פעילות המקווות בעידן הנגיף.

בזכות הפעילות המאומצת של המועצה הדתית והעומד בראשה הרב עובדיה דהן הצלחנו להפעיל את המקוואות במתכונת מיוחדת שלא תפריע לפעילות השוטפת.

לשם כך ישנן הוראות ברורות לצוות העובדות ולנשים המבקרות במקוואות ע"פ הנחיות משרד הבריאות, היעד הוא שאישה לא תשהה במקום יותר מ-15 דקות והקפדה מירבית על מרחק 2 מטר.

ישנה מערכת טלפונית עם מענה קולי הנותן הוראות ברורות ועדכניות המנחות את הנשים להגיע מוכנות לטבילה לאחר ההכנות בבית מצוידות במסיכה וכפפות. לכל מקוה יש המס' טל' שלו והמרכזי הוא: 08-8630602/4

כדי לתת מענה יעיל וזריז, תוגבר צוות העובדות וכמו כן, צוות מיוחד ונפרד לניקוי וחיטוי מוקפד במהלך הערב בהדגשה על חיטוי משטחים, ידיות, ברזים לחצנים וכו'. המועצה מעמידה לרשות העובדות, אספקה שוטפת של חומרי ניקוי וחיטוי והגדילה המועצה לעשות בביצוע חיטוי מקצועי ע"י חברה חיצונית - יואב הדברות.

בכל מקוה, יש מגבות מכובסות כנדרש, סבוני ידים לחיטוי, ניירות חד פעמיים לניגוב ידים בלבד.
צוות העובדות מצויד במסיכה ובכפפות  ומקפיד על מרחק שני מטר והמים בבריכה (בור הטבילה) מכילים כלור בכמות הנדרשת ומוחלפים מידי יום לאחרי חיטוי יסודי.

בתקוה וברכה לבריאות שלמה, מחלקת המקוואות שע"י המועצה הדתית אשדוד

הרב עובדיה דהן הבהיר בהודעה יחד עם המשרד לשירותי דת: "כי למען הסדר הטוב יובהר כי אין בעיה להשתמש במקווה מטופל בהתאם להנחיות החיטוי הנדרשות כמפורט בתקנות משרד הבריאות, יש לפרסם גם זאת לידיעת הטובלות על מנת למנוע חשש לחינם", לשאלות ובירורים נוספים ניתן לברר במחלקת מקוואות:  08-8630602/4

אודות המועצה חדשות אחרונות המועצה הדתית השיקה "סרטון קצר" המסביר נפלא את החיטוי במקוואות והבטחון להשתמש בהם בימים אלו

תגובות אחרונות

Powered by System 1 Soft
עיצוב ע"י טריגר