odot

המועה"ד חילקה לוחות שנה, מחזורים, כיפות, סדר ברכות לליל ראש השנה ועוד כעזרה לבתי הכנסת,

לצד התפשטות הנגיף – פעילות ללא הפסקה במועצה הדתיתMOAZA RAV DAHAN P

לקראת בואם של הימים הנוראים, יזם הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית תכונה וההיערכות רבה יותר מכל שנה עקב המצב הנוכחי של התפשטות הנגיף ובימי ראש השנה יום הכיפורים וסוכות, הציבור יצטרך להצטמצם במס' מקומות מוגבל, בבתי כנסת רבים, הציבור יתפללו בחצרות, בכפוף להנחיות משרד הבריאות.

המועצה הדתית הכינה את עצמה מבעוד מועד, נרכשו כמות גדולה של כיפות, מחזורי תפילות לימים הנוראים וכן שופרות לראש השנה אותם ניתן להשאיל במועצה הדתית. השתתפות בעזרה וסיוע בהשכרת ציוד כיסאות לחצרות או לאוהלים בהם יתקיימו התפילות בימי החגים. כמו"כ כבר בתחילת חודש אלול חולקו לבתי כנסת ספרי ''סליחות'', מחזורי תפילה לימים הנוראים, "לוח שנה" מהודר וצבעוני בהוצאת המועצה הדתית לכל דורש, ספר ''הלכה יומית'' תשפ"א לבתי הכנסת וכן ספר "לוח דינים ומנהגים" - עם הלכות המיוחדות לגבאי בית הכנסת ובו כל זמני המועדים והודעות חשובות על מועדי ישראל, ברכון סדר "ליל ראש השנה".

פרוייקט בדיקת תפילין ומזוזות 'חינם' לתושבי העיר הורחב ע"י המועצה הדתית עד ערב ראש השנה במשך כל יום, השבוע הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית נכנס לרב הראשי הגה"צ רבי חיים פינטו והציג בפניו בדיקה של תפילין מהודרות שנמצא בהם חסר מילה שלמה, אותו אדם בעל תפילין ספק את ידיו בצער כשהתגלה הטעות החמורה והמילה שחסרה היא "בכור" והוא עצמו בכור במשפחה, מיד תוקנו התפילין והודה מקרב לב על שהמועצה הדתית הצילה אותו שיזכה להניח תפילין כדת וכהלכה.

הרבנים הראשיים הגה"צ רבי חיים פינטו והרה"ג רבי יוסף שיינין שיבחו ובירכו בחביבות רבה את ראש המועצה הרב עובדיה דהן על המיזם החשוב במבצע בדיקת תפילין ומזוזות שבכך הוא מציל משפחות רבים שיניחו תפילין כהלכה ושיהיו מזוזות כשרים קבועות בפתחי הבתים.

בעקבות הצורך הדחוף לבעלי תוקעים בשופר בפרט השנה, הורחבו מס' הקורסים לבעלי תוקעים במס' מוקדים בעיר וכן שיעור פרטני "חינם" לפונים. את השיעור מעביר בצורה יסודית ומקיפה הרב חיים בן-חמו מרבני המועצה הדתית באופן מקיף וביסודיות ע"פ כל כללי ההלכה והפוסקים תוך כדי הדגמה בתקיעת השופר, את רעיון הקורס יזם בשעתו הגה"צ רבי סעדיה אריבי זצ"ל רב שכונה ומרבני המועצה הדתית.

הרב עובדיה דהן אמר, כי בעקבות המצב הרחבנו את הקורסים לארבעה שיעורים ויותר כדי להקל על המשתתפים, והביע את שמחתו לנוכח ההיענות הגדולה של בעלי התוקעים אשר לוקחים על עצמם אחריות ובאים ללמוד בעיון את ההלכות, באמצעות הלימוד ובדיקת התקיעות מול תוכנת מחשב המיוחדת, וכך נמנעים מלחרוג מעיקרי ההלכה.  
הרב דהן פנה בבקשה לבעלי התוקעים, היות שאנו נמצאים השנה במצב חירום עם הגבלות מס' הבאים לבית הכנסת, על כן  מי שבאפשרותו לתקוע עבור אותם אלו שאין באפשרותם לשמוע קול שופר מכל סיבה שהיא, שיצרו קשר עם הרב חיים בן-חמו במועצה הדתית טל':08-8630607 כדי לזכות את אותם אלו בשמיעת קול שופר בראש השנה. הרב דהן הודיע לגבאֵי בתי הכנסת כי השנה המועצה הדתית רכשה שופרות איכותיים למי שאין להם שופר, אותם ניתן להשאיל במשרדי המועצה.

בתחום ה'מקוואות הטהרה' בעיר הרב דהן חוזק ומדגיש: "מקוואות הטהרה בעיר עוברים חיטוי יסודי בכל יום, והניקיון כמו תמיד בראש סדר העדיפות לפי כללי משרד הבריאות, בכל יום מימי המקוה מוחלפים, ונערך ניקיון יסודי וחיטוי מחמיר ביותר לפי כל הנהלים הנדרשים" וזאת בנוסף לרמת הניקיון וההגיינה הגבוהה בכל ימות השנה במקוואות.

המועצה הדתית ממשיכה להשאיל להשאיל "חינם" חופה עם עמודים כדי לערוך חופה בכל מקום לזוגות הנישאים בתקופה זו. עד נכון להיום קרוב למאה זוגות! השאילו את החופה לשמחה הפרטית שלהם.

MOAZA RAV DAHAN PU

אודות המועצה חדשות אחרונות המועה"ד חילקה לוחות שנה, מחזורים, כיפות, סדר ברכות לליל ראש השנה ועוד כעזרה לבתי הכנסת,

תגובות אחרונות

Powered by System 1 Soft
עיצוב ע"י טריגר