odot

ביקור רב רושם של מנכ"ל משרד הדתות הרב אביגדור אוחנה במועצה הדתית

IMG_1978_Medium

 

בסיכום הביקור אמר המנכ"ל: "הביקור באשדוד הותיר בי רושם רב, תוך ניהול משרד מקצועי, אשר יכול להעיד על איכות שירותי הדת הניתנים לתושבים על ידי המועצה הדתית וזו ההזדמנות בשם המשרד להביע הערכה רבה לתפקוד המועצה - בראשותו של הרב עובדיה דהן".

מנכ"ל משרד הדתות הרב אביגדור אוחנה קיים ביקור מיוחד במועצה הדתית באשדוד, את פני המנכ"ל קידם יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן וחברי המועצה הדתית בברכת ברוכים הבאים.

בכניסה לבנין, סייר במחלקות השונות שבמועצה כאשר הביע את התפעלותו ממסדרונות המועצה המחודשים והמטופחים, הניקיון והסדר, והשילוט הפרטני על כל המחלקות שבמשרדי המועצה..

IMG_1975_Small IMG_1936_Medium IMG_1967_Medium
לצפייה בגלריה המלאה

את תחילת סיורו החל ב'מחלקת נישואין' שם שמע בתיאור מפורט על כל תהליך פתיחת תיק ורישום נישואין באופן המקצועי, הקשר והשיתוף פעולה עם בתי הדין וכן עם הרבנות הראשית בכל נושא או בעיה המתעוררת. כמו כן על היחס ומאור הפנים והזריזות אשר מעניקים עובדי המחלקה לזוגות הבאים להינשא מה שמאיר טעם טוב ונעים.

כמו"כ הרב עובדיה דהן הציג בפני המנכ"ל את הכתובה החדשה המצויירת והמעוטרת בציורים אומנותיים שזהו פרי יצירתה של המועצה הדתית באשדוד. במהלך המסדרון הביט המנכ"ל במסך ענק בו ניתן לראות את כל פעולותיה של המועצה הדתית במחלקות השונות וזמני הפעילות בנושאים שונים כגון: עזרה וסיוע לשיפוץ לבתי כנסת או חלוקת ספרי קודש וכו'.

משם פנה המנכ"ל למחלקת מקוואות, שם לא הסתיר את התרגשותו כששמע על הפעולות הנעשות במקום למען הרבות קדושה וטהרה בעיר עד שדמעות נראו מבין עיניו. לאחר ששמע וראה את הפעולות והמבורכות נכנס לקבל את ברכתו של הרב הראשי הגה"צ רבי חיים פינטו. בתחילה הגר"ח פינטו שיבח את יו"ר המועצה הרב דהן על שעושה עבודה נאמנה - עבודת הקודש במסירות רבה. המנכ"ל שיבח אף הוא את עבודתו המסורה של יו"ר המועצה הרב דהן והביע את שמחתו לראות את תנופת הפיתוח של מבני הדת ומערכת המחשוב במחלקות השונות כדי לתת מענה משופר ומעולה לאזרח ובכך להרחיב את גבולות הקדושה בעיר. הגר"ח פינטו בירך את המנכ"ל הרב אוחנה שימשיך לפעול פעולות בחיזוק וביצור הדת ברחבי הארץ והעניק כאות הערכה למנכ"ל את ספרו "כתר קדושה"  - תולדות שושלת הזהב של צדיקי בית פינטו בתוספת הקדשה.

משם פנה להגר"י שיינין הרב הראשי שבירך את המנכ"ל שיצליח במעשיו הברוכים להאדרת התורה ולעמוד על עניני הדת בתפקידו החשוב.

לאחר מכן המשיך למחלקת כשרות בראשותו של הגר"א סויסה. סגן המחלקה הרב דניאל פרץ הציג בראשונה את תעודת הכשרות המפוארת בתוספת 'ברכת העסק' שזוהי מיוזמתו הברוכה של יו"ר המועצה, כך התעודה מקבלת חשיבות והדגשה במקום בו היא נמצאת. המנכ"ל היה עד במחלקה לבדיקת תולעים בירק עלים שהיה אמור לקבל כשרות, אך על עלי הירק התגלו כנימות וחרקים קטנים מה שפוסל את הגידול בחממה זו מלהיקרא "ירק ללא תולעים". לאחר מכן עלה לאולם שע"י המועצה כדי לראות מצגת מורחבת אשר בה ניתן לראות כיצד מתנהלת כל מערכת הכשרות באופן פרטני ומקצועי שע"י המועצה כשהרב דניאל פרץ מסביר פרט אחרי פרט, כשהמנכ"ל משתומם מהרעיונות ולכל שאלה קיבל במקום תשובה המופיעה בתוך המערכת הממוחשבת שנמצאת במחלקה וזמינה בכל עת כדי לוודא על כל עסקי המזון בעיר במתן כשרות כהלכה. כמו כן הרב דני פרץ הציג בפני המנכ"ל את תוכנת הכשרות המיוחדת והבלעדית של מחלקת הכשרות שפותחה במיוחד לאחר נסיון של שנים על ידי צוות מתכנתים ואנשי תוכנה מקצועיים.

משם המשיך למחלקת תרבות תורנית כשבראשה עומד ביד רמה הרה"ג רבי חיים בן חמו במשך כשני עשורים ותיאר בפני המנכ"ל בהרחבה על מבצע הגדול של בדיקת תפילין ומזוזות "חינם" בחודש אלול ובכל השנה כולה ועל התוצאות שמתגלים בעקבות הבדיקות, על נושא הגניזה והמעמד המכובד המתקיים מידי שנה בערב חג השבועות בקבורת הגניזה בבית העלמין ליד חלקת הרבנים. פעילות שיעורי תורה בבתי הכנסת, העמדת סוכות מוצי"ם בשווקי ארבעת המינים, חלוקת ספרי קודש, קרן פרסים לזכרם של רבני העיר זצ"ל ועוד.

בדרכו עבר ללשכתו של הגר"ח קלמנוביץ רב מחלקת הנישואין ורב מחלקת עירובין הארצית, המנכ"ל ציין כי כבר שמע על פעליו בתחום העירובין בפעילותו המסורה בערים ובמושבים שונים ברחבי הארץ ואף חיבר על כך ארבעה ספרים אקטואליים בנושא הקמת ובניית העירוב באופנים שונים כמו בערים הסמוכות לים ולגשרים גדולים. המנכ"ל שמח לשמוע על פעילותו בתחום הנישואין בתיקי עולי בריה"מ כשהכל נעשה בדקדוק ובקפידה ובהתיעצות עם בית הדין בה הוא משתתף בדיונים קבועים מידי שבוע. המנכ"ל שיבח את יו"ר המועצה בהפקת לוח זמנים מיוחד לעריכת חופות תוך כדי הבלטה על זמנים בהם נהגו שלא לערוך נישואין, כשהלוח עצמו נעשה בפיקוח הרבנים הראשיים.

משם פנו יחד לסיור בשני מקוואות טהרה בעיר כשבראשונה ערכו סיור במקוה ההולך ונשלם בימים אלו ברובע יב', שם מוקם מקוה טהרה מהודר ומפואר עם מפרט טכני עשיר כמו"כ בקרו במקוה ברובע הסיטי שנחנך רק בשנה האחרונה. המנכ"ל התפעל מהשיטות החדשניות והנוחות ומהיופי המיוחד כשהכל נעשה בביקורת רצופה של הרבנים פוסקי ההלכה.

את היום הגדוש והמלא בכל תחומי המועצה הדתית חתמו בסעודת ראש חודש מכובדת בהכשר המהודר של בד"ץ בית יוסף.

לאחר הביקור המרשים בחזרתו לירושלים, סיכם מנכ"ל משרד הדתות הרב אביגדור אוחנה כי מיותר לציין את התרשמותו הגדולה, ואמר: "ביקרתי בהרבה מועצות דתיות ברחבי הארץ, אך הביקור באשדוד הותיר בי רושם רב, נוכחתי לראות כי ניתן שרות טוב לאזרחים תוך ניהול משרד מקצועי, אשר יכול להעיד על איכות שירותי הדת הניתנים לתושבים על ידי המועצה הדתית וזו ההזדמנות בשם המשרד להביע הערכה רבה לתפקוד המועצה - בראשותו של הרב עובדיה דהן".

אודות המועצה חדשות אחרונות ביקור רב רושם של מנכ"ל משרד הדתות הרב אביגדור אוחנה במועצה הדתית

תגובות אחרונות

Powered by System 1 Soft
עיצוב ע"י טריגר