odot

כשרות 'למהדרין'

kashrut_1המקום: רובע הסיטי. החנות: קונדיטוריית מלכיאל.
מעל הקופה מתנוססת תעודה המעידה על כשרות החנות. נכנסתי לבדוק במה מדובר, איזו כשרות? נו, 'רבנות'. זה לא בשבילי, אמרתי לעצמי. לא אכנס לשם, אפילו לא אדרוך כאן. ובצדק, יהודי החרד לדבר השם מחפש להדר בכשרות לחומרא. אז זהו, שלא כך הדבר. הכירו את מחלקת הכשרות של רבנות אשדוד, העומדת בשורה הראשונה של מחלקות הכשרות בארץ.
בימים הללו, ערב חג הפסח, העומס על עובדי המחלקה רב והם לא יודעים מנוחה. מתברר, כי נושא הכשרות בעירנו עמד בראש מעייניהם של ראשי המועצה מאז ומתמיד, אולם מאז שהמשימה הועברה לידיו של הרב עובדיה דהן, התנופה שקיבלה המחלקה גברה שבעתיים.
הכוונת רבני העיר היעד שהציב לעצמו היו"ר הרב דהן, המשמש גם כיו"ר מחלקת הכשרות, הוא לשמור על צביונה הרוחני של העיר, לשפר ולהגביר את יסודות הדת תוך שהוא מציב סטנדרטים גבוהים ככל האפשר, הניב תוצאה של סיוע לכל יהודי בשמירת כללי הכשרות ובהתגברות על מכשולים המטשטשים את הדברים האסורים, כמו גם הצבת גדרים וסייגים שונים להתגברות על מכשולים אלה.
בסיועו הנמרץ של יועצו, הרב מאיר בן סימון, מאז נכנס הרב דהן לתפקידו זוכים תושבי העיר לכך שרמת הכשרות בבתי העסק בעיר נשמרת והיא אינה נופלת מזו הנהוגה במערכות כשרות ידועות. תודות לפעילותו של הרב בן סימון התוודענו למה שמתרחש מאחורי הקלעים, במטבחים, ובחצרות המפעלים, שם שוקדים משגיחי הכשרות על תפקידם.
בראש מחלקת הכשרות עומדים בעוז הרבנים הראשיים הגאון רבי יוסף שיינין והגאון רבי חיים פינטו, שעל פי הכוונתם ומוצא פיהם מתנהלת המחלקה על כל שלוחותיה וספיחיה.
המחלקה המשתרעת על הקומה השניה ברחוב הנרייטה סולד 2 של המועצה ברובע ב', שוקקת חיים בכל ימות השנה, וקל וחומר עתה בערבי ימי הפסח. כאן, מלשכתו של הרה"ג ר' אליהו סויסה רב מחלקת הכשרות, מי שנחשב מהוותיקים באשדוד בתחום הכשרות, יוצאות כל ההנחיות של הרבנים הראשיים, והן יורדות ע ד לשטח כאשר מי ישמים אותן עשרות העובדים כל אחד בתחומו.
עליהם עומד הרב דניאל פרץ, סגן המנהל, שבפועל מתעסק מול העובדים בכל מקום, בעוד על החלק המשרדי החשוב לא פחות אחראי הרב אברהם פורגס מזכיר מחלקת הכשרות.

כששמענו השבוע את החידוש מפיהם של ראשי מחלקת הכשרות, נפעמנו. "כל תעודת כשרות המתנוססת בכל חנות או מפעל באשדוד, ניתנת אך ורק לימי השנה".
נו, ומה יקרה במידה ובעיצומו של חול המועד יחלוף ילד בקיוסק ויחמוד לו וופל? שאלה טובה, שבכל עיר אחרת אפילו לא ביקשו לתת לה מענה, אך במחלקה בה לא מוותרים על קוצו של יו"ד נמצא פתרון.
באמצעות טכנולוגיה חדישה אותה פיתחו במיוחד בשנה שעברה, "בחנויות תחת השגחת רבנות אשדוד, בשבעת ימי חג הפסח כל דבר חמץ אינו עובר בקופה. פשוט, העינית לא מזהה את הברקוד ואת הוופל הוא יוכל לרכוש רק במוצאי החג".
כך מתנהלת מחלקת הכשרות, שלמרות שהינה מפוצלת לשניים, כשרות רגילה וכשרות בד"צ מהדרין, ראשיה פורסים בפנינו עשרות חנויות, מפעלים גדולים וחברות מזון המבקשים לקבל את סמל הכשרות.
כאשר מנהל מפעל יבקש שהרבנות אשדוד תפרוס עליו את חסותה הכשרותית, הוא ייאלץ לעבור מסע די ארוך.
ראשי המחלקה טוענים כי דרישת הסף הראשונה היא עמידה בסטנדרטים הגבוהים של הדרישות הכשרותיות, "רק לאחר שדרישות אלו מולאו, רבני העיר יורדים לשטח ורואים את המפעל או את החנות במו עיניהם".

ביקשנו לשמוע באיזה סדר גודל מדובר והרמנו גבה.
"מחלקת הכשרות חולשת על למעלה מארבע מאות בעלי עסקים בעיר" אומרים במועצה ומשמיעים בפנינו פירוט מדויק של משחטות, אטליזים, מפעלים לעיבוד בשר, אולמות, מאפיות, קונדיטוריות, מספקי שירותי קייטרינג, מפעלים, רשתות שיווק ועוד בעלי עסק רבים.
אם ניקח לדוגמא את האטליזים, שברובם מרוכזים בשוק במרכזון שברובע ב', נגלה כי הנתון הביא את ראשי הכשרות להציב משגיח קבוע במקום. "במשך כל שעות היממה יושב בשוק אחראי מטעמנו, משגיח צמוד העוקב אחרי כל סחורה שנכנסת ויוצאת".
ולא רק חנויות ומפעלים, גם עשרות אולמות אירועים עומדים תחת השגחת הרבנות אשדוד, כשמחציתם לא הסתפקו בכשרות רגילה, אלא דרשו דווקא כשרות מהדרין של הבד"צ.
ואם ידענו עד היום כי אין הצדקה למערכת כשרות של רבנות, המאפשרות מצב לכלל האוכלוסיות להקפיד על מאכלות אסורות, מעתה אנו מגלים כי לא רק שיש הצדקה, כי אם חשיבות רבה. מדובר ברמת השגחה שלא מביישת מערכות גדולות ומכובדות של כשרות, כפי שעולה גם משיחתנו עם כמה מהן.

מסתבר שיותר ויותר פשוטי עם מבקשים להצטרף ללגיונו של מלך ולהכניס לפיהם אך ורק מאכלים בכשרות מהודרת יותר. וכשהמצב מעודד כל כך, אין כל פלא להיווכח בעובדה כי הרבנות הראשית לישראל קיבלה החלטה להעתיק את המודל האשדודי גם לשאר ערי הארץ. "הנחיית רבני העיר, אותה התוו לפני מספר שנים היתה כי אין לקלוט בכל החנויות בשר לא מנוקר.
מלאכת הניקור היא הוצאת החלקים האסורים באכילה מן הבהמה שנשחטה כהלכה, וההקפדה בתחום נחשבת לכלל בל יעבור כדי שלא להכשיל את הציבור באכילת מאכלות אסורות. כאן הוחלט על ידי הרבנים הראשיים שלא לאפשר כלל מכירת בשר לא מנוקר".
מתפארים ראשי המועצה וטוענים לכתר, "כאן המצאנו את הרעיון ומאשדוד הוא יצא לכלל רחבי הארץ ובאותה מתכונת לכלל בתי המטבחיים".
בכדי לעקוב אחר המצב בחנויות ברחבי העיר ראו לנכון ראשי המועצה לעבוד בשיתוף פעולה עם 'משמרת השבת' בראשות הרב יונה ארליך. "ברור שלעולם לא תינתן תעודת כשרות לבעל עסק הפותח את חנותו בשבת", אומרים במועצה, אבל המעקב הרי לא קל.
"לכן, מספר מתנדבים מטעמנו כמו גם מטעם הרב ארליך יוצאים מידי שבת לאזורים שונים בעיר ובאזורי התעשיה, ובודקים אחר הנעשה במקום". רק אתמול, מספרים לנו ראשי מחלקת הכשרות, זומן אחד מבעלי העסקים שפתח את העסק דקה לאחר צאת השבת, דבר שודאי גרם לחילול שבת קודם לכן.
איימנו בהסרת תעודת הכשרות, ולאחר שההוכחה הוצגה בפני בעל העסק והסברנו לו עד כמה חמור עשיית המלאכה בשבת, הוא נאלץ ליישר קו ולקבל את ההנחייה הברורה מטעם המועצה.

kashrut_2פרק בלתי נפרד תופסת במועצה מצות הפרשת תרומות ומעשרות, עליה מפקח הרב סויסה ראש המחלקה. "רבים מבעלי החנויות באיזורים הלא חרדיים אינם יודעים את ההלכה הפשוטה, כי יבול אשר לא הופרשו ממנו תרומות ומעשרות הוא טבל" אומר הרב סויסה שהצליח להשריש את הנוהל החדש בכל החנויות, עובדה! אין סחורה שנכנסת
לאשדוד מבלי שהנהג מתקשר למפקח, ולא חשוב אם מדובר בספק שמוכר לנו או לא. כל סחורה חייבת, חוק ולא יעבור, לעבור את אישור המפקח, ורק כך תיכנס לתחומי העיר.
כיצד ניתן להשגיח על כך? משגיחי הכשרות מטעם המועצה עוקב ים מידי יום, אוכפים בחומרה את התקנה הזו ובס"ד עולים על כל חריגה. ראשי המועצה מספרים על עשרות מטבחים העומדים תחת השגחת הרבנות אשדוד, ואם ניקח לדוגמא את מטבחי אלתא הענקיים, המאכילים אלפי עובדים ביום, יש לזכור כי לא מדובר במלאכה קלה. הכשרת מטבח המשתרע על גודל כזה, אינו דבר של מה בכך, ובהתאם להנחיות מפיהם של הרבנים הראשים בעיר, אנו ממשיכם בכל צעד.
הרבנים הראשיים, יחד עם יו"ר המועצה הרב דהן עומדים מקרוב על כל נהלי הכשרות במטבחים, במסעדות ובמחסני המזון, ולעתים תכופות מגיעים הם לביקורי פתע. כך זכו לאחרונה עובדי הנמל המעניקים שירותי מזון לאלפי עובדים, שם פגשו את המשגיח הצמוד העוסק במלאכת שמים, אשר באופן אישי דואג לכשרות ללא פשרות, בנוסף להפרדה מוחלטת בין בשר לחלב.

בימים אלו במיוחד המלאכה קשה שבעתיים והיא לוקחת שעות ע"ג שעות. עשרות עובדי מחלקת הכשרות פרוסים בשבועות האחרונים בכל רחבי העיר ועוסקים בהכשרת מטבחים וחנויות, אולם כאן אנו מגלים עוד חידוש מבית הרבנ ות אשדוד : " ישנן חנויות, שווארמות ופיצריות, המבקשות להפעיל את העסק גם במהלך ימ י חג הפסח.
עובדה שהכבידה בכפליים, גם להעניק השגחה לחג, וגם לנקות את החמץ". מה עשו במחלקת הכשרות? "בשנה כמו השנה הנוכחית שחג הפסח חל ביום שני בלילה, אנו דורשים מבעל העסק לסגור את החנות כבר בערב שבת, כשמטרתנו היא החומרא של הגעלת וליבון הכלים לאחר עשרים וארבע שעות בלי שימוש כלל, ולא להסתפק בניקוי מקומי".
מדוע להחמיר כל כך? שאלנו. "פשוט. מכיון שבשנים עברו חנויות השווארמה, הפיצריות והפלאפל היו עובדות עד מאוחר בערב פסח, ואחר כך בשעה מאוחרת עוד יותר הכשרנו את המקום לפסח. אולם תמיד לא היינו שלמים עם כך, חששנו שהניקיון וההכשרה של הרגע האחרון נעשו בחופזה. החלטנו לצאת בהוראה כי מי שרוצה לפתוח גם בפסח עליו לסגור את העסק בערב שבת, כדי לקבל מרווח פעולה במלאכת הקודש".
להפתעתנו מסבירים במועצה כי דווקא הציבור הכללי מקבל את החומרות בהבנה. "מסבירים להם עד כמה מאכלות אסורות מטמטמים את הלב ומחלחלים אל מוחו של האדם, ובנוסף הרי בהכנסות של יום השבת אין הברכה שורה. ואנו יכולים בהחלט לומר שלאט לאט הם מקבלים את הדברים בהבנה מליאה".

וכך בערב פסח עוסקים הם בשורה ארוכה של נושאים, כשהכשרת המטבחים היא רק אחת מהם. בנוסף הציבו ראשי מחלקת הכשרות 16 מוקדים של הגעלת כלים בצמוד לרב מפקח, והכל כמובן ללא תשלום. גם למוקדים של מכירת חמץ כדת וכדין נערכים במחלקה כשבלמעלה משלושים מרכזים הומי אדם ניצבים עובדי המועצה ונותנים את השירות לכלל האוכלוסיות, כמובן בצירוף הסברים מפורטים. ימי השיא יסתיימו במעמד מכירת החמץ לעכו"ם בראשות הרבנים הראשיים הגר''י שיינין, הגר''ח פינטו ויו''ר המועצה, הרב דהן, שייערכו בערב פסח.
את ההצלחה שלהם הם זוקפים בזכות האחדות השוררת בין כל הגורמים. "אחת למספר שבועות מתכנסים כל הרבנים המפקחים ועובדי מחלקת הכשרות לישיבה שבה מלובנות השאלות שעלו במהלך התקופה על שולחנה של מערכת הכשרות. תמיד מרחפת שם אוירת אחדות יוצאת דופן" מתפארים ראשי המועצה.
ובמשפט הסיכום, הטומן בחובו את תפיסת עולמם בנוגע לכשרות, קיבלנו את התמונה המשלימה על מלאכה שהיא לשם שמים: "במידה ואני מגלה שבועיים שקטים מידי במחלקת הכשרות, אני מודאג ומנסה לחפש היכן הרדים אותנו היצר. עסק עם ספקים, משווקים ועשרות מפקחים, מוביל הרבה סיכונים, לכן מה שאנו משננים תמיד הוא, לפקוח עין ולשים לב לכל המתרחש, ובד בבד להעתיר לסיעתא דשמיא בכל עת".
Powered by System 1 Soft
עיצוב ע"י טריגר