galleries

שר הדתות הרב יעקב מרגי בביקורו במועצה הדתית ערב פסח תשע"א

השר לשירותי דת הרב יעקב מרגי ביקר בעיר אשדוד יחד עם צוות לשכתו כאורחו של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ומ״מ ראש העיר הרב עמרם כנפו.

בפגישה  עם ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי, הביע את שביעות רצונו מתפקודו של יו״ר המועה״ד הרב עובדיה דהן שחולל מהפכה בשירותי הדת בעיר מאז כניסתו לתפקיד.

משם המשיך השר ר' יעקב מרגי לביקור מיוחד בבנין המועצה הדתית, שם קידם את פניו יו''ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן שערך עימו סיור בין הקומות והחדרים, שרק לאחרונה הסתיימו עבודות השיפוץ במקום.

השר ר' יעקב מרגי נועד עם הרב הראשי המרא דאתרא הגה"צ רבי חיים פינטו בלשכתו, כאשר מצטרפים גם יו"ר המועה"ד הרב עובדיה דהן והרה"ג ר' אליהו סויסה רב מחלקת הכשרות, שם שוחחו על הפעולות הנעשות לקראת חג הפסח בתחום המועצה הדתית, תוך כדי שהגר"ח פינטו מרעיף שבחים על יו"ר המועצה הרב דהן בפעילותו המסורה למען תושבי העיר בכל הנושאים הקשורים לחג הפסח, כמו הגעלת כלים בכל אזורי העיר, חלוקת קמחא דפסחא ומכירת חמץ באופן מבוקר ומסודר וכן בנושא הקמת המקוואות החדשים שנחנכו בשנה האחרונה. בסיום הפגישה הגר"ח פינטו העניק לשר מרגי את ספרו 'נטפי חיים' עה"ת וכן את הקובץ 'בית צדיקים יעמוד' חלק ט'  מאמרי מוסר והתעוררות לקראת ההילולא רבה של המזבח הטהור המהרח"ו זיע"א שתחול בע"ה לאחר חג הפסח ובירכו בברכה והצלחה וכל טוב, אהל ישרים יבורך, אורך ימים ושנות חיים ושלום יוסיפו לו, בברכת התורה ובברכת זכות אבות.

משם המשיך השר מרגי ללשכתו של הגר''י שיינין רב העיר ולאחר מכן השתתף בארוחת צהריים חגיגית באולם ההרצאות שע"י המועצה הדתית. שם השתתפו הרבנים הראשיים יו"ר המועצה הדתית, מ"מ ראה"ע חברי מועצה ורבני שכונות.

את המעמד הנחה הרב עובדיה דהן יו"ר המועה"ד כשבפתח דבריו קידם בברכת ברוכים הבאים את בואו של השר הרב יעקב מרגי אשר הוא ידיד ותיק לעיר אשדוד. כמו"כ נתן סקירה רחבה על שירותי הדת העניפה והפעילות לקראת חג הפסח בהעמדת 12 עמדות להגעלת כלים ללא תשלום, בחלוקת סלי מזון לנזקקים וחלוקת ספרי הלכה ואגדה לחג הפסח.  בדבריו ציין לשבח את עובדי המועצה על כל המחלקות השונות העושים את מלאכתם נאמנה במסירות.

המרא דאתרא הגה"צ רבי חיים פינטו נשא דברים לכבוד חג הפסח ועמד על נושא הגאולה של ולקחתי וגאלתי וכו' בדבריו עמד על טוהר המידות ויראת שמים כאשר הדגיש כי כל אדם באשר הוא ובפרט מי שמייצג ציבור, עליו לזכור את הפסוק שיהא נר לרגליו 'ראשית חכמה - יראת ה' וכך יזכה כי דבריו יתקבלו ויקדש שם שמים, בסיום בירך בחביבות רבה את כבוד השר ר' יעקב מרגי אשר פועל ועושה רבות למען הדת בכל רחבי הארץ ודבריו מפורסמים ואינם צריכים ראיה, כן בירך בחביבות רבה את יו"ר המועצה הרב עובדיה דהן אשר מאז שנכנס לכהן כיו"ר המועצה אינו נח לרגע על מנת להרבות קדושה וטהרה בכל עת וכן בימים אלו שוקד על להרבות חסד ועזרה לקראת חג הפסח בפעולותיו הברוכות למען כלל תושבי העיר ואיחל ברכת חג כשר ושמח לכל המשתתפים.

הגר"י שיינין רב העיר נשא דברי תורה קצרים לקראת חג הפסח וסיים בברכה לכבוד השר הרב יעקב מרגי שימשיך במעשיו הברוכים להגדיל תורה ולהאדירה כן בירך את יו"ר המועצה הרב עובדיה דהן שימשיך במעשיו הברוכים לעשות חיל.

השר הרב יעקב מרגי שמח על ביקורו במועצה הדתית ושיבח את המועצה הדתית והעומד בראשה הרב עובדיה דהן אשר שמעו יצא למרחקים בעשיתו הדגולה למען כל צורכי הדת, כאשר משרד הדתות שותף לכל הנעשה, רק לא מזמן השתתפנו בחנוכת שלושה מקוואות מהודרים ומפוארים בעיר וכבר הספקתי לשמוע על הפעילות הנעשית במחלקות השונות בין כותלי הבנין אשר זה מאוד משמח, 'כולי ברכה ותקוה שאכן תמשיכו כך להרחיב את גבולות הקדושה כאן בעיר אשדוד' אמר השר מרגי. עוד הזכיר השר מרגי כי לאחרונה השתתפנו בהנחת אבן פינה ובחנוכת מקוואות בישובים וקיבוצים אשר תושביהם עדיין רחוקים מתורה ומצוות וזה בהחלט מאוד משמח, והחלטנו לסייע להם בכל הנדרש. ואין ספק שזו ברכה לעיר אשדוד כאשר בראש המועצה עומד אדם חשוב המבין היטב לכל צורכי הדת כמו הרב עובדיה דהן ואנו נשתדל לעמוד לצידו בכל עת בע"ה.

הרב עמרם כנפו מ"מ ראה"ע קידם בברכה את השר מרגי ואמר שב"ה מאז בחירתו של כבוד המרא דאתרא הגה"צ רבי חיים שמעון פינטו לפני כשנה, המועצה הדתית מלאה אור ושמחה ונעשות בה פעולות ברוכות אשר ניכרות לעין כל, ואכן כולנו רואים כיום את תרומתו של כבוד המרא דאתרא בכל תחום בעיר אשר מקדש שם שמים בתורתו וברכותיו אצל רבים מתושבי העיר. בסיום בירך את יו"ר המועצה הרב עובדיה דהן בברכת הצלחה מרובה בעבודתו הגדולה, להרבות קדושה וטהרה בעיר לרווחת התושבים הרבים.

רב מחלקת הכשרות הרה"ג ר' אליהו סויסה נשא דברי ברכה קצרים לכבוד המעמד ובירך את הנוכחים לכבוד חג הפסח.

במהלך הסעודה ראש המועצה הרב עובדיה דהן העניק כמזכרת ברכה שעון קיר גדול מהודר ובו תמונה מרכזית ממעמד חנוכת המקוואות לרבנים הראשיים הגר"ח פינטו והגר"י שיינין לכבוד האורח הדגול השר הרב יעקב מרגי, והרב עמרם כנפו. שעון נוסף אותו העניק יועץ יו"ר המועצה, הרב מאיר בן סימון להרב עובדיה דהן בשם גזבר המועצה הרב מרדכי חסיד.

בטרם צאתו נכנס השר הר' מרגי יחד עם הרב עובדיה דהן למחלקת כשרות שם שמע על פיתוח מיוחד בתוכנת מחשב שבנה יו"ר המועה"ד הרב דהן, שם שמעו הסבר מקיף במעלת חשיבות התוכנה היחודית מפי הרב דניאל פרץ סגן מנהל המחלקה, השר הר' מרגי הביע את התפעלות מהתוכנה החשובה ובירך על כך.

Powered by System 1 Soft
עיצוב ע"י טריגר